AGC’NİN YENİ YÖNETİMİ İL PROTOKOLÜNE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

AGC Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk ve yönetim kurulu üyeleri; il protokolüne ziyaretler gerçekleştirdi.

İLK ZİYARET VALİ DOÇ. DR. KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI’NA 

Afyon Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk ve yönetimi, göreve başlamalarının ardından il protokolü ziyaretlerine başladı. AGC Başkanı Önder Artuk ve yönetimi ilk ziyaretini Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na gerçekleştirdi.

Ziyarette, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Önder Artuk ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yasin Köksal, Mahmut Emin Birliktir, Mehmet Emin Güzbey, Mehmet Abdioğulları, Faruk Kılınç, İsa Kuş, Ali Osman Okşar ve AGC İcra Komitesi adına ise; Murat Arısoy ve Hülya Kasnak yer aldı.

“ÜSTATLARDAN OLUŞAN BİR YÖNETİM KURDUK”

Ziyarette konuşma yapan AGC Başkanı Önder Artuk, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin, uzun yıllardır duayen gazetecileri bir araya getiren önemli bir kuruluş olduğunu kaydetti. Artuk, “1983 yılında kurulan cemiyetimiz, duayen gazetecilerden oluşmaktadır. Cemiyetimizde yaşanan bölünmenin ardından, genel kurula kadar olan süreçte yönetim kurulumuz yönetme görevini bana verdiler. Geçtiğimiz hafta, yüksek katılımla verimli bir şekilde tamamladığımız genel kurul sonrası da görevimize başladık. Seçimden daha ziyade yönetim kurulumuzun kararı ile bu görevi üstlendim. İlk ziyaretimizi size gerçekleştirmek istedik. Cemiyetimizde, etik değerlere uyan ve gazeteciliğe emek vermiş üstatlarımızdan oluşan yeni bir yönetim kurduk. Yeni yönetimimizin, cemiyetimizi ileriye taşımada önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah Cemiyetimiz, devletimizin ve milletimizin hizmetinde faydalı işler yapmaya devam edecek.” diye konuştu.

“AGC İLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, AGC Başkanı Önder Artuk ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Yiğitbaşı,  “AGC ile ülkemiz ve şehrimiz için güzel işlere vesile olacak, toplumumuza fayda sağlayacak ortak projelerle birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

“BASINA HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMA KONUSUNDA KARARLIYIZ”

AGC heyeti ikinci ziyaretini Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’a gerçekleştirdi. Ziyarette, AGC ile belediye arasında yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

“BASIN İLE BELEDİYEMİZ GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAK”

Basın ile belediyenin birlikte güzel işlere imza atacağını ifade eden AGC Başkanı Önder Artuk, “AGC olarak, şehrimize her türlü desteği sağlamaya hazırız. Birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. AGC yönetim kurulumuz 11 üyeden oluşmaktadır. Yönetim kurulumuzu oluştururken siyasi görüş ayrımı yapmadan, camiamızı en iyi şekilde temsil edebilecek üyeleri seçmeye özen gösterdik. Cemiyetimiz ve üyelerimizle birlikte Afyonkarahisar için önemli projelere imza atacağız." diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR BASININ BİRÇOK ZORLUĞU OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ”

AGC Başkanı Önder Artuk ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Köksal, "Türkiye'de yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak kabul edilen basın, gerçekten önemli bir role sahiptir. Afyonkarahisar'da da yerel basının birçok zorluğu olduğunun farkındayız. Milletvekiliyken, basının taleplerini ve sorunlarını Meclis kürsüsünde dile getirerek çözüm için mücadele ettik. Şimdi belediye başkanı olarak da yerel basının yanında yer alıyoruz. Yerel basının ve emekçilerin taleplerini karşılamak için belediye olarak iş birliği yapmaya hazırız. Ne yazık ki Türkiye'de basın özgürlüğü tam olarak sağlanamamıştır. Bu nedenle, basın çalışanlarına her türlü desteği sağlama konusunda kararlıyız. Önerilere, projelere ve eleştirilere her zaman açığız. Amacımız Afyonkarahisar'ın menfaatine hizmet etmek ve şehrimizi hak ettiği yere taşımaktır. Siyasi parti mensubu olarak seçilmiş olmamıza rağmen, partizanlık ötesinde şehrimizin gelişimi için çalışıyoruz. Şehrimizin kalkınması ve ilerlemesi için elimizi taşın altına koyduk. Güzel projelerin ve işlerin hayata geçirilmesinde yanınızdayız. Sorunların çözümü için de her zaman hazırız. Afyonkarahisar'ın daha güzel günler göreceğine inanıyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür ederim." ifadelerinde bulundu.

“BASIN İLE UYUMLU ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

AGC heyeti, il protokol ziyaretleri kapsamında Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Mahmut Ay’ı ziyaret etti.

İYİ PARTİ AFYON’DA KAMPTA İYİ PARTİ AFYON’DA KAMPTA

Ziyarette, AGC Başkanı Önder Artuk, Emniyet Müdürü Mahmut Ay’a cemiyet faaliyetleri hakkında bilgi vererek yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

Afyonkarahisar’ın huzuru ve refahı için basın ile işbirliği içerisinde çalışmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Emniyet Müdürü Ay, “Afyonkarahisar’ın huzuru için bize her türlü desteği veriyorsunuz. Bundan sonra da basın ile uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halkımızın güvenliği ve mutluluğu için basının desteği bizim için çok değerli. Bu işbirliği sayesinde daha güçlü ve etkili bir şekilde hizmet verebileceğimize inanıyorum." dedi.

“AFYON GÖREV YAPMAK İÇİN GÜZEL BİR YER”

AGC heyeti son ziyaretini İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tolga Yağan’a gerçekleştirdi.

AGC Başkanı Önder Artuk ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerinde bulunan Jandarma Kıdemli Albay Tolga Yağan, Afyonkarahisar’daki görevlerini memnuniyetle sürdürdüğünü ifade etti.

 Yağan, “Afyon, görev yapmak için gerçekten çok güzel bir yer, her jandarma personelinin tercih edeceği bir şehir. Burada görev yapmak bizim için bir memnuniyet kaynağı. Halkımızla olan uyumumuz sayesinde, sorunsuz bir şekilde görevimizi sürdürüyoruz. Afyonkarahisar’ın güvenliği ve huzuru için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Editör: Ayben Horzum