AFYONKARAHİSAR’DA MİLLİ HEYECAN DEV EKRANDA YAŞANDI AFYONKARAHİSAR’DA MİLLİ HEYECAN DEV EKRANDA YAŞANDI

AGC BAŞKANI ARTUK OLDU

Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mahmut Önder Artuk olması için karar birliğine varıldı.

Cemiyet Yönetim Kurulu Üyeleri’nin istişaresi sonucunda Afyon Türkeli Gazetesi sahibi ve iş insanı M. Önder Artuk’un Yönetim Kurulu Başkanı olması kararlaştırıldı. Artuk’un başkanlığında Afyon Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu sürecinin işletileceği belirtildi.

BELİRSİZLİK OLUŞMUŞTU

Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı olan Kocatepe Gazetesi sahibi Sezer Küçükkurt, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olması dolayısıyla görevinden ayrılmıştı. Küçükkurt’un ardından Cemiyet Yönetim Kurulu kendi içerisinde yeniden görev bölümü yaparak İsmail Akar’ı Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirlemişti. Kısa bir süre sonra İsmail Akar’ın da görevinden istifa etmesinin ardından Cemiyet’te belirsizlik hâkim olmuştu.

İSTİŞARE MEYVESİNİ VERDİ

Gazetecilerin haklarının korunması ve mesleki gelişimlerinin pekişmesinin önemine dikkat çeken Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri yeni dönemin hazırlığı için biraraya geldi. AGC’nin M. Önder Artuk’un başkanlığı konusunda karar birliğine varılarak belirsizliğin önüne geçilmiş olundu.

Editör: Ayben Horzum