“AFYON’UN KAYIP BÖCEKLERİ NEREDE?”

Afyonkarahisar Belediyesi’nde “BÖCEK” diye tabir edilen ses ve kayıt cihazları bulunduğunu açıklayan Burcu Köksal’ın savcılığa verdiği ifadeyi Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin yazdı.

Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye içerisinde “BÖCEK” diye tabir edilen ses ve kayıt cihazları bulduklarını açıklamıştı. Bu açıklamadan 2-3 hafta sonra Vali Kübra Güran Yiğitbaşı savcılığa sunulan herhangi somut bir delilin olmadığını söylemişti. 

VALİ YİĞİTBAŞI MERKEZ 2.OSB TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI VALİ YİĞİTBAŞI MERKEZ 2.OSB TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI

Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin dün bir yazı kaleme alarak Köksal’ın savcılığa anlattıklarını yazdı. Şahin’in yazısında Köksal’ın ‘Konunun gündemde kalmasının yararlı olmayacağı kanaatindeyim” dediği öne sürüldü.

 İşte o yazı… 

Afyonkarahisar’ın CHP’li belediye başkanı Burcu Köksal, 17 Nisan’da tüm Türkiye’de yankılanan şu açıklamayı yaptı: Belediyede böcek taraması yaptırıyorum. Her yerde kamera ve böcek var. Prizlerin altına koymuşlar!

Köksal’a ilk destek tabii ki CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan’dan geldi: Başkanımızın makam odasında tespit ettiği “BÖCEK” diye tabir edilen ses ve kayıt cihazları faciasında göründüğünden daha büyük bir skandalla karşı karşıyayız. Başkanımıza kurulan bu tuzağın peşini bırakmayacak, sorumluların ortaya çıkmasını sağlayacağız!

Peki sonra ne oldu derseniz… İşte orası biraz karışık..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Köksal’ın iddiayı ortaya attığı gün bir basın toplantısıyla “Varsa böyle bir durum derhal savcılığa şikayetçi olun” çağrısı yaptı.

Ne Köksal ne de ortada büyük bir skandal olduğunu söyleyen Murat Bakan’ın herhangi bir şikayette bulunmadığı ortaya çıktı!

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet olmamasına rağmen Başkan’ın açıklaması üzerine inceleme başlattı.

Şimdi sıkı durun. Belediye binasında gizli kayıt cihazları olduğunu iddia eden Burcu Köksal, Başsavcılığın kendisine yönelttiği sorulara 29 Nisan 2024 tarihinde yazılı cevap verdi. Ve dedi ki:

Olayla ilgili kimseden şikayetçi değilim..

Şahsıma ve makama yönelik bir tertip olduğunu düşünmüyorum.

Konunun gündemde kalmasının yararlı olmayacağı kanaatindeyim!

Burcu Hanım, belediyede yaptırdığı aramada bulduğunu belirttiği cihazları anında imha ettirdiğini Başsavcılığa bildirmiş!