AFYON’LU ABDULLAH TOPRAK AVRUPA ŞAMPİYONU

Afyonkarahisar TOHM güreşçisi Abdullah Toprak, 65 kg sıkletinde U-20 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda üstün bir performans sergileyerek Avrupa Şampiyonu oldu. Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde düzenlenen şampiyonada, Toprak rakiplerini geride bırakarak altın madalyayı Türkiye’ye kazandırdı.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, TOHM antrenörleri ve Abdullah Toprak’ı tebrik etti. Kasapoğlu, şampiyonanın Türk güreşine kazandırdığı başarıyla gurur duyduklarını belirtti ve Toprak’ın performansının Türk sporuna ilham verici olduğunu vurguladı.

TAYLAN’DAN BAŞKAN ÇİÇEK’E SERT MESAJ: "ŞOV YAPMA AKLINI BAŞINA AL" TAYLAN’DAN BAŞKAN ÇİÇEK’E SERT MESAJ: "ŞOV YAPMA AKLINI BAŞINA AL"

Abdullah Toprak, başarısını antrenörleriyle birlikte titiz bir çalışmanın ve fedakarlığın ürünü olarak nitelendirdi. Güreş kariyerindeki bu önemli başarının kendisi için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Toprak, Avrupa Şampiyonluğu’nun kendisine olan güvenini artırdığını ve gelecekte daha büyük hedeflere odaklanmasını sağladığını belirtti.

Editör: Ayben Horzum