AFYONKARAHİSAR'IN 2023 YILI İHRACATI 631 MİLYON DOLAR

Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre Afyonkarahisar'ın 2023 yılı ihracatı, ihracatın üretilen ile yazılması ile birlikte 631 milyon doları geçti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, 2 Ocak 2024 tarihinde düzenlenen toplantısının ardından açıklanan ihracat verilerine göre Afyonkarahisar'ın 2023 yılı ihracatı 339 milyon 970 bin dolar olmuştu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri yer verdi:

"Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ekonomi Şûraları'nda ihracatın üretim yapılan il'e yazılması talebini dile getirmiştim. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hısarcıklıoğlu’nun destekleri ve Odamız'ın lobi faaliyetleri ile konuyu gündemde tutmasının ardından Ticaret Bakanlığı konu ile ilgili çalışma başlattı; Bakanlık'ın 20 Kasım 2023 tarihli açıklamasında 2024 yılı itibariyle ihracat rakamlarının üretimin yapıldığı il’e eklenerek açıklanacağı belirtilmişti.

ÖĞRENCİLERİN İMDADINA SEÇİM OTOBÜSLERİ YETİŞTİ: ALPER YAĞCI'DAN GECE OPERASYONU! ÖĞRENCİLERİN İMDADINA SEÇİM OTOBÜSLERİ YETİŞTİ: ALPER YAĞCI'DAN GECE OPERASYONU!

Böylece ilimizin 2023 yılı ihracatı 291 milyon 329 bin dolar artarak 631 milyon 299 bin dolar olarak kayıtlara geçti.

İhracatın üretim yapılan il'e yazılması talebimizin gerçekleşmesinde her zaman bize destek olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve bu talebimizi gerçekleştiren Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat’a teşekkür ederiz."