AFYONKARAHİSAR'DA ÖĞRENCİLER "DÜNYAYA DEĞER KATACAK"

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilkokul öğrencileri ile esnafları buluşturacak olan “Dünyaya Değer Katıyoruz” projesini başlatıyor. Toplumsal ilişkilerde unutulmaya yüz tutan değerleri yeniden gün yüzüne çıkaracak ve ilkokul çağındaki öğrencilere bu alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan proje ile öğrenciler esnafları ziyaret edecek.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerde sosyal ilişkiler çerçevesinde selamlaşma, iyi temennilerde bulunma, karşılıksız iyilik yapma, cömertlik ve ihtiyacı olanın yardımına koşma değerlerinin farkındalığının oluşturulması için çalışma başlatıldı.

- Öğrenciler esnafla bir araya gelecek

Öğrencilerin esnafları çalışma ortamında ziyaret ederek; çalışmak, üretmek, kalite, emeğe saygı, dayanışma, yardımlaşma, israftan kaçınma gibi milli ve manevi değerlerin yaşandığı ortamları yerinde görmesi, Türk Milleti'nin kültürel kodlarında var olan iyilik, yardımseverlik, dayanışma ve değerlerine bağlı olarak hizmet sunan esnafı hatırlamak amacıyla gerçekleştirilen “Dünyaya Değer Katıyoruz” projesi ile öğrenciler ve esnaf bir araya gelecek.

VALİ YİĞİTBAŞI, HASTANEDE YARALILARI ZİYARET ETTİ VALİ YİĞİTBAŞI, HASTANEDE YARALILARI ZİYARET ETTİ

Esnafı “Hayırlı İşler”, “Günaydın” “Merhaba” gibi dövizlerle ziyaret edecekler

Proje ile ellerine “Hayırlı İşler”, “Günaydın” “Merhaba”, “Bereketli Olsun”, “Hayata Gülümse”, “Merhaba”, “Selamlar” gibi çeşitli dövizler alacak olan öğrenciler esnafları ziyaret edecek. Öğrenciler hem karışlıklı iletişimin nazik kurallarını öğrenecek hem de bu sayede esnafların dükkânlarına misafir olacak.