AFYON’DAN BİR ZEYBEK ESİNTİSİ GEÇTİ

Afyonkarahisar Valiliğinin ev sahipliğinde Kütahya ve Afyonkarahisar Olgunlaştırma Enstitüleri uhdesinde yapılan “Kütahya Zeybek Güzellemesi ve Afyonkarahisar’dan Esintiler Defilesi” büyük beğeni topladı

Defile programını; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Kütahya Valisi Musa Işın, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tolga Yağan, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın protokol üyeleri ile çok sayıda davetli izlediler.

Defile programının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci yaptı. Müdür Sünnetci, şunları söyledi: “Geleneksel Türk kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklarımıza taşınmasındaki rol modellerden biri olan olgunlaştırma enstitülerimizin hazırlamış olduğu defileyi kıymetli misafirlerimizle buluşturuyor olmaktan gurur duyuyoruz. Olgunlaşma Enstitülerimiz, geçmiş ve geleceğimiz arasındaki köprüyü kuvvetlendirmeleri açısından önemli bir paya sahip olacaklardır.” Kütahya ve Afyonkarahisar Olgunlaşma Enstitüleri tarafından hazırlanan, geleneksel Türk kültürüne ait örneklerin sergilendiği defile katılımcılardan tam not aldı. Defile, Vali Yiğitbaşı’nın Kütahya Valisi Işın’a çiçek takdimi sonrası fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

“TASARRUF PAKETİ İKTİDARIN İSRAFININ İTİRAFIDIR” “TASARRUF PAKETİ İKTİDARIN İSRAFININ İTİRAFIDIR”