AFYON’DA TENİS TURNUVASI YAPILDI

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen 12 Yaş Tenis Yaz Kupası – 2 Turnuvası, 24-28 Haziran tarihleri arasında Kocatepe Spor Kompleksi Tenis Kortlarında gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç tenisçiler, 5 gün boyunca süren turnuvada kıyasıya mücadele etti. Turnuva, final etabıyla tamamlandı.

Turnuvada, sıcak hava şartlarına rağmen sporcular büyük bir özveri ve azimle mücadele etti. Beş gün süren maçlarda, sporcuların gösterdiği performans izleyicilerden büyük beğeni topladı. Hem tekler hem de çiftler kategorilerinde oynanan maçlar, izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Tek erkekler kategorisinde, İstanbul Enka Spor Kulübü’nden Efe Kip, gösterdiği üstün performansla şampiyon oldu. İkinciliği ise İzmir Alaçatı Tenis Kulübü’nden Teoman Aktaş elde etti.

Tek kadınlar kategorisinde ise İzmir Can Tenis Kulübü’nden Gökçe Deniz Sarı birincilik kürsüsüne çıkarken, Aydın Didim Tenis Kulübü’nden İlkim Sidar ikinci oldu.

Teselli tek erkekler kategorisinde birinciliği Ankara ODTÜ Tenis Kulübü’nden Deniz Mehmet Binici, ikinciliği ise Muğla’dan ferdi olarak katılan Can Başbay elde etti.

Teselli tek kadınlar kategorisinde ise Afyon Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hafsa Zehra Çınar birinci olurken, yine Afyon Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ela Naz Kaya ikinci oldu.

BOLVADİN BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI BOLVADİN BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI

Çift erkekler kategorisinde İzmir’den Teoman Aktaş ve Çanakkale’den Umut Fevzi Çelik birincilik elde etti. İkinci ise İzmir’den Vedat Kemal Tatarer ve İstanbul’dan Poyraz Yüce oldu.

Çift kadınlar kategorisinde ise Ankara’dan Rengin Kılıç ve İzmir’den Gökçe Deniz Sarı şampiyonluğu kazanırken, Muğla’dan Pekdemir ve Denizli’den Kara ikincilikle yetindi.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve Okul Sporları Şube Müdürü Adil Kamberoğlu tarafından takdim edildi. İl Müdürü Kasapoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar’da ilk kez tenis yaz kupasının düzenlendiğini ve bu tür organizasyonların devam edeceğini vurguladı. Kasapoğlu, sporun birleştirici gücüne dikkat çekerek, gençlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini belirtti

Editör: Ayben Horzum