AFYON’DA KAÇAK GÖÇMEN OPERASYONU

Afyonkarahisar’da Göçmen Kaçakçılığının Önlenmesi ve Düzensiz Göçmenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. 5 kaçak göçmen gece saat 1’de yakalandı. Bu kişilerin sınır dışı edileceği bildirildi.

OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ

Afyonkarahisar genelinde Göçmen Kaçakçılığının Önlenmesi ve Düzensiz Göçmenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Bu gece saat 1 sıralarında Afyonkarahisar’dan geçeceği yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine ekipler harekete geçti. Bu araç Afyonkarahisar Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünde durduruldu.

5 kaçak yakalandı

Yapılan kontrollerde aracın sürücülüğünü A.A., isimli şahsın yaptığı, araç içerisinde sürücü haricinde 5 yabancı uyruklu şahsın seyahat ettiği görüldü. 4 yabancı uyruklu şahsın resmi makamlarca verilmiş kimlik veya kimlik yerine geçen herhangi bir belgesinin olmadığı, 1 şahsın Türkiye’ye 2020 yılında giriş yaptığı ve vize süresini ihlal ettiği anlaşıldı.

Kaçakçı kişi cezaevine gönderildi

Araç sürücüsü A.A. isimli şahsa Göçmen Kaçakçılığı Suçu kapsamında adli işlem yapıldı ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Diğer kaçaklar ise sınır dışı edilecek.