AFYON’DA EKMEĞE ZAM GELDİ

Afyonkarahisar’da 7.5 TL’ye satılan 250 gramlık ekmek zamlandı. Ekmeğin tavan fiyatı 10 TL oldu. Ekmeğin gramajının da 10 gram artırıldığı öğrenildi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde(ATSO) de ekmek zammı kabul edildi.

“HEMŞİRELER SAĞLIK SİSTEMİNİN YARDIMCI DEĞİL ANA UNSURUDUR” “HEMŞİRELER SAĞLIK SİSTEMİNİN YARDIMCI DEĞİL ANA UNSURUDUR”

ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, ekmek zammı ile ilgili bu maliyetlerin 6 ay önceki maliyetler olduğunu seçimlerden dolayı zammın ertelendiğini dile getirdi.

“6 ay önce gelmesi gereken bir zam”

Çelikten, şunları söyledi: “Ticaret Bakanlığı adına ekmek zammı gibi konuların Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinden geçmesi gerekiyor. Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü bu konuda karar almış. Onların komisyon kararlarını biz 87 meclis üyesi olarak onamış oluyoruz. Bu ayki meclisimizde bu karar alındı. Aslında bu 6 ay önceki bir maliyet. Seçim falan olunca biraz gecikme oldu. Artış nedeni tamamen maliyetle alakalı. Dediğim gibi 6 ay önceki maliyet aslında bu. İl Ticaret Müdürlüğü, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Fırıncılar Derneği Başkanlığı ve Tarım İl Müdürlüğü valilik kararıyla toplanıp fiyatlar belirleniyor bizede bu fiyat uygun mu değil mi diye onayımız isteniyor.”

Salı günü ESOB toplanacak

Önümüzdeki hafta Salı günü ise Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplanarak kendi bünyelerindeki esnafların fiyat tarifesini belirleyecek. Bu toplantıda ilçelerde de ekmeğin fiyatı netleşmiş olacak.