AFYON BELEDİYESİ’NİN 2024 YILI BÜTÇESİ BELLİ OLDU

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Kasım ayı toplantıları Mehmet Zeybek Başkanlığında gerçekleşti.

Mecliste 2024 yılı bütçesi görüşüldü. Buna göre toplam Gelir Bütçesi 2 Milyar 867 Milyon TL, Gider bütçesi ise 2 Milyar 830 Milyon TL olarak kabul edildi. 2023 yılı bütçesi ise 1 Milyar 773 bin 500 TL idi.

TAYTAK, KKTC’NİN ÖZEL GÜNÜ İÇİN KIBRIS’A GİTTİ TAYTAK, KKTC’NİN ÖZEL GÜNÜ İÇİN KIBRIS’A GİTTİ

Toplantının açılışında konuşan Başkan Zeybek şunları söyledi:

Cumhuriyetimizin 100. Yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Geleceğe ümitle bakıyoruz. 100 yılı devirdik. İkinci yüzyılda ele ele vereceğiz, ülkemizi çağdaş medeni toplumlara ulaştıracağız. Alla bunu bize nasip etsin. Kolay kazanılmadı. Kurtuluş savaşımızda ilk mermi Afyon’da atıldı. Kadim bir şehre sahibiz. İnşallah muasır medeniyet seviyesine ulaşacağız. Ben bundan eminim.

İsrail’in Zulmü…

İsrail’in Filistin’deki zulmü hepimiz izliyoruz. Bunların gözü dönmüş. Hasta, çoluk çocuk herkes katlediyorlar. Tüm dünya bunları cani olarak kabul ediyor. Filistin’de Cenin’e gidecektik. Maalesef iptal ettik. Cenin’de de saldırı olduğunu öğrendik. Çoluk çocuk herkesi öldürüyorlarmış.

Atlı Spor Merkezi’nin Açılışı

Muharrem Kasapoğlu bakanımızın döneminde almış olduğumuz destekle Rahvan At Yarışları pistinin açılışını Pazar günü yaptık. Burada Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Burada 2 bin kişiye yakın yarışmacı ve izleyiciler vardı. İlk olması nedeniyle bu kadar yoğun katılımla ilimizin tanıtımını gerçekleştirdik. İlimizde azımsanmayacak kadar at sporu ile uğraşan kardeşlerimiz var. Federasyon başkanı ortasını kumla kaplarsan geleneksel sporların hepsi yapılır burada dedi.

Spor Turnuvası

Afyon’da 1700 sporcunun katıldığı turnuva düzenledi. Aileleri ile birlikte 3 gün boyunca 6-7 bin kişiyi misafir ettik. Afyon spor olarak çok güzel tesislere sahip diyor gelenler. Yüzme alanında da Afyon hak ettiği yere gelecek. Bunu da buradan belirtmek istiyorum.

Afyon’da Ekmek Zamlanmayacak

Ekmeğin her türlüsünü üretiyoruz. Maliyetini kurtardığı sürece zam yapmayı düşünmüyoruz.

Ambaryolu’ndaki Çalışmalar

Ambaryolu’ndaki tek yön çalışmamız tamamlandı. Kaldırım genişlemesini esnaflarımıza sormuştuk. Bunu esnafımızın çoğunluğu genişlesin dediler. Ambaryolu’nu tamamlıyoruz.

Editör: Ayben Horzum