AFYON BELEDİYESİ’NE BAKANLIK’TAN 4.5 MİLYONLUK İCRA

BAŞKAN KÖKSAL’IN İLK MAHALLE ZİYARETİ ATAKÖY’E BAŞKAN KÖKSAL’IN İLK MAHALLE ZİYARETİ ATAKÖY’E

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar Belediyesi’ne yaklaşık 4 milyon 500 bin liralık borç için icra gönderildi.

Afyonkarahisar’da oynanan gece maçlarının elektrik bedelleri Belediye tarafından ödenmediği için Bakanlık icra takibi başlattı

2024 yılının başında Bakanlık tarafından başlatılan mahkeme süreci tamamlandı ve Mart ayının başında Afyonkarahisar Belediyesi’ne icra tebliğinde bulunuldu. Belediye ekipleri 2024 yılbaşından bugüne kadar olan giderlerin bedelini Bakanlık’a öderken, icraya konu olan 2018-2024 yılları arasındaki borcu da yapılandırmak için harekete geçti.

2018 yılından bu yana ödenmeyen elektrik ve ısınma gideri gecikmeleriyle birlikte borç rakamı yaklaşık 4 milyon 500 bin liraya ulaştı. Geçmiş yıllara ait olan 8 yıllık borç için Belediye yapılandırma sürecine başladı. Belediye borcu ileriye dönük olarak taksit taksit ödemek istiyor. Yapılandırma gerçekleşirse Belediye’nin bu borcu ödeyeceği belirtiliyor.

Afyonkarahisar Zafer Spor Kompleksi’ndeki tesislerin tahsis hakkı ve sorumluluğu 8 Ağustos 2024 tarihine kadar Afyonkarahisar Belediyesi’nde bulunuyor.