AFSÜ’DEN BİR BAŞARI DAHA: DİŞ HEKİMLİĞİ UZMANLIK SINAVINDA SEKİZİNCİ OLDU

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinin, (AFSÜ) güçlü akademik kadrosu ve teknik altyapısı ile önemli atılımlara imza attığı vurgulanıyor. 2018-2019 Akademik Yılında ilk öğrencilerini kabul eden ve geçtiğimiz sene ilk mezunlarını veren AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi, DUS başarısı ile dikkat çekti.

“AFSÜ DHF OLARAK AFYON’A DEĞER KATIYORUZ”

Türkiye ve KKTC’deki diş hekimliği fakültesi mezunlarının girdiği DUS’ta, AFSÜ DHF mezunları, 52,68472 puanla sekizinci sırada yer aldı. Devlet ve vakıf üniversitelerinin tamamı arasında, ikinci mezunlarını verdiği yıl ilk ona giren AFSÜ DHF mezunlarının, üniversitede verilen nitelikli eğitimin karşılığını başarıları ile kanıtladığı ifade ediliyor. AFSÜ DHF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sinan Evcil, fakültelerinin başarısının tesadüfi olmadığını belirterek bu gurur tablosunda katkısı olan bütün AFSÜ mensuplarına teşekkür etti. Evcil, şunları kaydetti: “Hedeflerine ulaşmak için öğrenci ve akademisyenlerine fiziki ve beşeri imkânları olabildiğince sunan genç üniversitemizin dinamik bir fakültesiyiz. Eğitimde çağımızın güncel yaklaşımlarını benimseyerek gelişmeyi amaçlıyoruz. Hem eğitimde, hem sağlık hizmeti sunumunda Afyonkarahisar’a değer katıyoruz. Kendini sürekli yenileyen bir sistem üzerinde giden, hem personelimizin hem de öğrencilerimizin samimi, iyi niyetli, başarı ve memnuniyet odaklı olarak çalışmalarını sağlayan bir fakülte olmayı sürdürdüğümüz ölçüde başarılarımızın kalıcı olacağına inanıyorum.”

“BAŞARI EKİP RUHU VE ÜSTÜN TEMPO İLE ELDE EDİLDİ”

“TÜRK MİLLETİ, İHANETE KENETLENEREK CEVAP VERDİ” “TÜRK MİLLETİ, İHANETE KENETLENEREK CEVAP VERDİ”

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ ailesi olarak Diş Hekimliği Fakültesi mezunlarının başarısı ile gurur duyduklarını ifade etti. Rektör Okumuş, şu ifadelere yer verdi: “Bu başarı, akademik ve idari kadromuzun ekip ruhuyla yıllardır sergilediği üstün temponun ve üniversitemizin stratejik vizyonunun sonucunda geldi. Öğrencilerimizin gayretleri, hocalarımızın özverisi ve AFSÜ’nün sunduğu imkânlarla birleşince ortaya böyle göğsümüzü kabartan bir sonuç çıktı. Diş Hekimliği Fakültemizin başarısından ötürü kıymetli hocalarımızı ve değerli mezunlarımızı kutluyorum.”

Editör: Ayben Horzum