ADALETSİZLİĞE, LİYAKATSİZLİĞE VE İSRAFA ‘’HAYIR’’

6 ÜLKEDEN 158 SPORCUNUN YARIŞACAĞI MOTOKROS ŞAMPİYONALARI BAŞLADI 6 ÜLKEDEN 158 SPORCUNUN YARIŞACAĞI MOTOKROS ŞAMPİYONALARI BAŞLADI

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş kapalı pazar yerini ziyaret etti.

Saha çalışmalarına yoğun tempo ile devam eden Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, pazar esnafı ve vatandaşlar ile buluştu. Pazar ziyaretinde vatandaşlara ve esnafa kendi elleri ile çorba dağıtan Karataş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Pazar ziyaretinde konuşan Karataş şunları söyledi;

Biz, bu seçimi, kötü gidişe dur deme fırsatı kabul ediyoruz. Biz, bu seçimi, belediyelere başkan, meclislere üye seçmekle sınırlı görmüyoruz! Bu seçimi; adaletsizliğe, liyakatsizliğe, algıya, israfa, kaldırım belediyeciliğine 'hayır’ deme imkânı görüyoruz.

KADINLARIMIZ SOĞUKTAN ÜŞÜYOR

Bugün burada pazar esnafımız ve vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Sıkıntılarını ve taleplerini dinledik, çözüm önerilerimizi anlattık. Esnaflarımız ve vatandaşlarımız her yönüyle konforlu, modern ve daha sıcak bir pazar yerini hak ediyor. Bugün buradaki Pazar yeri malesef halkımızın ve vatandaşımızın ihtiyacına cevap veremiyor. Örneğin bebek arabaları ve pazar arabaları rahat hareket edemiyor. Lavabo-WC temiz ve kullanışlı değil. Mescid problemi yaşanıyor. Dışarı alanda kalan satıcılar ve özellikle kendi emekleri ile ürettikleri yoğurt-peynirleri satan kadınlarımız soğuktan üşüyor.

YENİ PAZAR YERİ İHTİYACINI BİZ ÇÖZECEĞİZ

Soğuktan üşüyen, yağmurda ıslanan, sıcakta güneşe maruz bırakılan esnafımızın vatandaşımızın yeni pazar yeri ihtiyacını biz çözeceğiz. Şehrin ahengini bozan, yol ve cadde kapatılarak görüntü kirliliğine neden olan, araç trafiğini aksatan dağınık pazar alanları birer birer tarihe karışacak. Daha modern, esnafın ve vatandaşın asla mağdur edilmediği Pazar yerlerini hızlıca hayata geçireceğiz.

TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLEN PAZAR YERLERİ OLACAK

Gerek pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması gerekse vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için örnek projelerimizin sunumunu önümüzdeki günlerde yapmış olacağız. Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda alışverişler yapması, pazarcı esnafımızın da modern bir yerde hizmet vermesi önemli. Modern mimariyi uygulayacağımız pazar alanlarımız Türkiye’de örnek olarak gösterilen pazar yerleri olmakla beraber, vatandaşlarımıza ve esnafımıza kullanım kolaylığı getirecek. Pazarcılarımız, rahat bir çalışma ortamına kavuşurken, vatandaşlarımız da olumsuz hava şartlarından etkilenmeden rahatlıkla alışverişlerini yapabilecek.