ABC’DEN BAŞKAN KÖKSAL’A ZİYARET

Afyon Basın Cemiyeti Derneği (ABC) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akar, Başkan Yardımcıları Hakan Dilek, Selcan Dilek Çöygün, Polat Yılmaz, Resul Sündük, Zafer Murat Çakır, Soner Gürsan ve Kadın Kolları Başkanı Nergiz Kılıç Savrı Belediye Başkanı Burcu Köksal’ı ziyaret etti.

AK PARTİ VE MHP’DEN VALİ YİĞİTBAŞI’NA ZİYARET AK PARTİ VE MHP’DEN VALİ YİĞİTBAŞI’NA ZİYARET

ABC Başkanı İsmail Akar, konuşmasında, “Afyon gazetecilerinin birleştiği Afyon Basın Cemiyeti olarak yeni bir oluşum içerisine girdik. Bu oluşum demek ki ihtiyaçtı ki başlangıçta kısa bir süre içerisinde il merkezi ve ilçelerden 65’e yakın üyemiz oldu. Mesleki alanda 24 saat demeden gece gündüz 7/24 hizmet eden basın mensuplarıyla birlikte bir yol arkadaşlığına başladık. Sizde takdir edersiniz ki basın ülkemizde dördüncü kuvvet. Her ne kadar fazla yıpranmış olmasına rağmen ki bundan 15-20 yıl öncesine sizde siyasete ilk başladığınız yıllara bakın, basın çok önemli en güvenilen kurumlar arasında yer alıyor. Son zamanlarda güvenlik skalasında da baya bir düşme var, bu da bizleri üzüyor ama biz Afyon basınındaki emek veren insanlar olarak hep doğru, düzgün, dürüst haberciliği yapmak adına yeni bir oluşum içerisindeyiz. Bu şekilde sizden de bu zamana kadar yaptığınız gibi adil, eşit bir şekilde çalışmalarınızı kamuoyuna, idare edenler, seçilmiş ve atananlar arasında bir köprü olduğumuza göre, halkın gözü kulağı ve sesi olduğumuza göre çalışmalara devam edeceğiz. Tekrar görevinizde başarılar dilerim. Neredeyse100 günlük bir süreyi buldunuz, Allah kolaylık versin, başarılar diliyorum” dedi.

KÖKSAL KONUŞMA

Başkan Burcu Köksal ise şunları söyledi: “Ben de ziyaretinizden dolayı öncelikli olarak çok teşekkür ediyorum ve görevlerinizde başarılar diliyorum. Basın önemli bir kuvvet, vatandaşların haber almasında, yaşananları öğrenmesinde etkili bir güç. Bu bağlamda biz belediye başkanlarının da yerel yöneticilerin, siyasilerin basın konusunda büyük destek aldıklarını biliyorum. Çünkü birçok şeyden basın vasıtasıyla bizde haberdar oluyoruz, öğreniyoruz. Özellikle belediye başkanı olduktan sonra bunu çok daha iyi anladım. Çünkü bizim göremediğimiz birtakım eksiklikleri yaşanan sıkıntıları basın vasıtasıyla öğrenip, nerede bir sıkıntı varsa, nerede bir eksiklik varsa oraya müdahale etme şansımız da oluyor. Aynı zamanda vatandaşların da şu an artık evlerinde, cep telefonlarına kadar basından haber alma gibi bir imkanları var günümüzde. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu bağlamda basın son derece önemli. Biraz önce sizin de bahsettiğiniz gibi bizim hep söylediğimiz yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü önemli kuvvet, dördüncü önemli güç basın. Ben bu bağlamda da gerçekten özgürce haberini yapan, tarafsız bir şekilde yayıncılık yapan, bütün basın mensubu arkadaşlarımıza kapımızın açık olduğunu bir kez daha yinelemek istiyorum. Umuyorum Türkiye’de basın özgürlüğünün kağıt üzerinde kalmadığı, gerçek anlamda sağlandığı, vatandaşın haber alma hakkının her anlamda gerçekleşebildiği bir Türkiye dileğiyle ben hepinize çalışma hayatınızda başarılar diliyorum.”


piabet

Editör: Ayben Horzum