9 ASKERİMİZİN ŞEHİT OLDUĞU PENÇE-KİLİT HAREKÂTI'NDA SANDIKLI İLÇEMİZ ÇİYİLTEPE KÖYÜNDEN UZM.ONB KADİR YAVUZ YARALANDI.

PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin tespit ve engellenmesine yönelik olarak Irak’ın Kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Pençe Kilit Harekatı kapsamında;

ZAFER PARTİSİ’NİN AFYON ADAYI İNGEÇ OLDU ZAFER PARTİSİ’NİN AFYON ADAYI İNGEÇ OLDU

12.01.2024 tarihinde saat: 17.15 sıralarında Irak'ın Kuzeyi -sözde- Metina bölgesinde, 23 Tümen Komutanlığı emrindeki Kırklareli 41'inci Komando Tugay Komutanlığı personelinin konuşlu bulunduğu 1740 Rakımlı Tepe Üs Bölgesine yönelik, PKK/KCK örgüt mensupları tarafından sızma/saldırı girişiminde bulunulmuştur.

Bahse konu saldırı neticesinde, Sandıklı İlçemiz Çiğiltepe Köyü nüfusuna kayıtlı 1988 doğumlu P.Uzm.Onb. Kadir YAVUZ yaralanmıştır.

Yaralı askerimiz ilk müdahe sonrasında Ankara GATA'da tedavi altına alınmıştır.

Yaşanan bu üzücü olay sonrasında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, bir açıklama yaparak yaralı askere desteklerini belirtti. Dernek olarak, P.Uzm.Onb. Kadir YAVUZ’a acil şifalar dilediklerini ve ailesine sabır  dilediklerini ifade etti.

Askerlerimizin Cesareti Takdire Şayan

Irak’ın Kuzeyinde zorlu bir coğrafyada teröristlere karşı yapılan operasyonlar, askerlerimizin cesaret ve kararlılığını göstermelerini gerektiren bir süreçtir. Bu mücadelede, vatandaşlarımızın ve devletimizin güvenliği için görev yapan askerlerimizin gösterdiği cesaret, takdire şayan ve gurur vericidir. Tüm şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyorum dedi. www.afyonsehitgazi.com