245 ÖĞRENCİ YETENEK TARAMASINDAN GEÇTİ

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen katılarak öğrencileri yakından takip etti.

Programda, öğrencilerin koordinasyonları, denge ve reaksiyon süreleri gibi çeşitli testler uygulandı. Elde edilen veriler ışığında, hangi spor dalında yetenekli oldukları belirlenen öğrenciler, ilgili spor branşlarının antrenörlerine yönlendirilecek.

MİNİ KIZLAR VOLEYBOL KULÜP MÜSABAKALARI SONA ERDİ MİNİ KIZLAR VOLEYBOL KULÜP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

İl Müdürü Kasapoğlu, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı değerlendirirken, “Bugün burada gerçekleşen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı’na katılan tüm öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum. Sporun ve sağlıklı yaşamın önemini vurgulamak adına böyle bir programın düzenlenmesi oldukça kıymetlidir. Gençlerimizin spor yapma alışkanlığını kazanmaları ve potansiyellerini keşfetmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu program, onların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayacak ve gelecekteki sporculuk kariyerlerine ışık tutacaktır. Tüm katılımcılara başarılar diliyor, spor dolu günler geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Editör: Ayben Horzum