10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ 3 BANT BİLARDO TURNUVASI SONA ERDİ

Afyonkarahisar İl Bilardo temsilciliği tarafından 50 sporcunun katılımıyla Mavi Dünya Bilardo Salonu’nda düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü 3 Bant Bilardo Turnuvası’nda şampiyon Ahmet Özaydın oldu.

Afyonkarahisar İl Bilardo Temsilciliği tarafından 9-16 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü 3 Bant Bilardo Turnuvası birbirinden çekişmeli karşılaşmaların ardından oynanan final müsabakasıyla sona erdi. Mavi Dünya Bilardo Salonu’nda 50 sporcunun katılımıyla kura usulü eşleşmelerin ardından elemeli olarak oynanan karşılaşmalar, final etabına kadar 45 isteka 30 sayı, final etabı ise isteka sınırı olmaksızın 35 sayı üzerinden oynandı. Afyonkarahisar’da bilardo sporunun önde gelen usta isimlerinden birisi olan Ahmet Özaydın’la, yeteneğinin yanı sıra son yıllarda ortaya volümlü performansıyla dikkatleri üzerine çeken Zeynel Şahintepe’nin karşılaştığı finalin ilk etabı kıran kırana geçti.

YAĞCI, “BU ŞEHRE BİR ÇİVİ ÇAKILACASA BİRLİKTE ÇAKACAĞIZ” YAĞCI, “BU ŞEHRE BİR ÇİVİ ÇAKILACASA BİRLİKTE ÇAKACAĞIZ”

35 SAYIYA AHMET ÖZAYDIN ULAŞTI

 İki sporcunun da son derece istekli oyunu tabelaya yansırken, karşılıklı taktiklerle birbirlerini durdurmaya çalıştılar. 18’inci sayıya gelindiğinde verilen molanın ardından başlayan maçın ikinci yarısında, Ahmet Özaydın, tüm tecrübesi ve son olarak Sandıklı’daki 3 Bant Turnuvası’nın da şampiyonu olmasının verdiği özgüvenle art arda sayı çekmeye başladı ve Zeynel Şahintepe’ye fark attı. Turnuvada 35 sayıya ulaşan Ahmet Özaydın olurken, rakibi Zeynel Şahintepe 30 sayıda kaldı. Bu sonuçların ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Turnuvası şampiyonu Ahmet Özaydın oldu ve kupa koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi.

İL BİLARDO TEMSİLCİSİ YAĞICI: KALİTESİ YÜKSEK MAÇLAR OYNANDI

Turnuvayı düzenleyen Afyonkarahisar İl Bilardo Temsilcisi Harun Yağıcı, müsabaka takvimini oluştururken, özel günlere ağırlık vermeye çalıştıklarını belirterek, “Kamu adına görev yapan ve bizlerin sesi olan gazeteciler adına da ilk kez bir turnuva düzenlenmesine karar verdik. İlk kez Afyonkarahisar’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için bilardo turnuvası düzenlemiş olduk. Geleneksel hale getirilmesi için gelecek yıllarda da aynı adla turnuva düzenlemeye çalışacağız. Turnuvaya 50 sporcumuz katıldı. Gerçekten kalitesi yüksek maçlar oynandı. Bilardoda salt oyuncunun göstereceği performans ya da yetenek yeterli değildir. Aynı zamanda masaların da sporcuların taleplerine cevap verebilecek kalitede olması lazımdır. Bu anlamda bilardo masalarını standartlara uygun şekilde sporcuların hizmetine sunan Mavi Dünya Bilardo Salonu sahibi Ceyhan Çalışır ve işletme çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÇALIŞIR: BİLARDO SPORCUYU MENTAL VE BEDENEN GELİŞTİRİR

Mavi Dünya Bilardo Salonu sahibi Ceyhan Çalışır ise bilardonun oynaması ve izlemesinin çok zevkli bir spor olduğunu belirterek, kendisinin de bilardo antrenörü olduğunu dolayısıyla masaların bakım ve temizliğinin buna göre yapıldığını anlattı. Çalışır, her turnuva öncesi detaylı bakım yaptıkları bilardo masalarından oyuncunun en iyi sonucu almasını istediklerini de kaydetti. Bilardo hem mental olarak hem de bedensel olarak sporcuyu geliştirdiğine vurgu yapan

Çalışır, şubat ayında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bilardo İl Temsilciliği tarafından düzenlenecek olan 3 Bant Bilardo İl Birinciliği müsabakalarına bilardoseverleri izleyici olarak davet etti.