AKDAĞ VE ERKMEN’DE MANGAL YASAK AKDAĞ VE ERKMEN’DE MANGAL YASAK

YURTDIŞINDA HASTA-YAŞLI BAKIM STAJI ALDILAR

Avrupa Birliği tarafından hibelendirilen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait Erasmus+ Akreditasyon Projesi Kapsamında Merkez Atatürk MTAL, Çay Gevher Nesibe MTAL, İhsaniye İbn-i Sina MTAL öğrencilerinin yurt dışında “Evde Hasta ve Yaşlıların Bakımı” staj uygulaması gerçekleştirdiler.

Hareketlilik faaliyeti 12 öğrenci ve 3 refakatçi öğretmen ile Hollanda Dordrect kentinde Feyzacare Bv. yürütülmüştür. Öğrencilerin aldıkları sertifikalarla ve Europass belgeleri ile bilgi ve becerileri uluslararası tanınır hale gelecek.

Öğrenciler bu imkânı sağlayan Başta Ulusal Ajans olmak üzere, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Miraç SÜNNETÇİ, Feyzacare İşletme Sahibi Perihan GÜMÜŞTEKİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa DİNÇGEZ, AR-GE Birim Sorumlusu Bahri TURUNÇ ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiler. Hareketlilik dönüşü elde ettikleri kazanımları başta okullarındaki arkadaşları olmak üzere, ilimizdeki diğer meslek liseleri ile paylaşacaklarını ifade ettiler.

Editör: Ayben Horzum