YURDUNUSEVEN’DEN RAMAZAN AYI MESAJI, “BU KUTLU AYDA ZULÜM ARTARAK DEVAM EDİYOR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Ramazan ayı kapsamında bir mesaj yayınladı. Yurdunuseven, “Ramazan-ı şerifin heyecanını hissettiğimiz şu günlerde Kudüs hâlâ mahzun, Gazze yine kan ağlıyor, zulüm artarak devam ediyor” dedi.

Ramazan ayı nedeniyle açıklama yapan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yurdunuseven, “Ramazan, kardeşliğimizin pekiştiği, birlik veberaberliğimizin daha da kuvvetlendiği bir aydır. Lakin ne acıdır ki, Ramazan-ı şerifin heyecanını

hissettiğimiz şu günlerde Kudüs hâlâ mahzun, Gazze yine kan ağlıyor, Doğu Türkistan’da zulüm devam ediyor. Dünya üzerinde nice Müslüman, sahurun huzurundan, iftarın sevincinden mahrum. Rahmet ayı. Ramazan, bizi, zulüm altındaki kardeşlerimize el uzatmaya, maddi ve manevi bütün imkânlarımızı onlar için seferber etmeye çağırıyor.

Peki, bizler, elimizden geldiğince mazlumun yanında, zalimin karşısında daha güçlü durmaya hazırmıyız?” dedi.

Ramazan ayının önemine de değinen Yurdunuseven, “Ramazan bin aydan daha hayırlı, içerisinde biz müminler için bir müjde olan Kadir Gecesini barındıran bir aydır. Yorgun düşen yüreklerimizin Ramazan'ın bize getireceği rahmete çok ihtiyacı var. Her zamankinden çok daha muhtaç olduğumuz bir zamanda Ramazan ayı geldi. Ramazan bir çağrıdır. Rabbimizin bir çağrısıdır. Ramazan bizi barış yurduna davet etmek için gelir. Bize dünyamızı barış yurduna döndürmek için gelir. Dünyada iyilik yapanlara iyilik ve fazlası vardır. Ramazan ayı bizi iyilerden kılmaya, iyilik getirmeyi, iyiliği yeryüzünde egemen kılmamıza yardımcı olmaya gelir. Kısacası Ramazan ayı bereket, bolluk, af ve mağfiret ayıdır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve geleneklerimiz Ramazan ayında yenilenir ve kuvvetlenir. Bu vesile ile Ramazan ayının ilimize, ülkemize, tüm mazlum milletlere ve Alem-i İslam'a hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.