BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ” BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

YKS KOORDİNASYON KURULU REKTÖR KARAKAŞ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 8 Haziran 2024 ve 9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından “Sınav Koordinasyon Kurulu” (SKK) toplantısı AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş başkanlığında gerçekleştirildi.

TOPLANTIDA İDARECİLER HAZIR BULUNDU

AKÜ Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vali Yardımcısı Vekili Harun Reşit Han, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Yıldız, il Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tolga Yağan, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, Sandıklı Kaymakamı Önder Çengel, Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Dinar Kaymakamı Kemal Duru, Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bolvadin Belediye Başkanı Derviş Aynacı, Dinar Belediye Başkanı Veysel Topçu,  İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri ve ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HAFTA SONU HİZMET VERECEK

Toplantıda; sınavın yapılacağı binalarda ve çevresinde güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, il ve ilçe sınav merkezlerinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak tedbirler, il ve ilçe merkezinde ulaşıma engel olan durumların giderilmesi, sınav süreleri içerisinde elektrik ve su kesintisinin yapılmaması, sınav binası çevrelerinde sesli yayın yapılmaması ve gürültü çıkarılmaması, kimlik belgesi yanında bulunmayan adaylar için sınav yapılacak Cumartesi ve Pazar günleri nüfus müdürlüğünün açık bulundurulması, konvoy oluşturulmaması ve il ve ilçeler genelinde sesli ilan ve duyuru yapılmaması kararları alındı.

TYT’YE 23 BİN 62, AYT’YE 14 BİN 803, YDT’YE 1257 ADAY GİRECEK

Afyonkarahisar ve ilçelerinde ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü bilgilerine göre; 3 oturumda gerçekleştirilecek ve 8-9 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testine (TYT) Afyonkarahisar’da 17 bin 353, Emirdağ’da 766, Bolvadin’de  bin 754, Sandıklı’da bin 659, Dinar’da bin 530, Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) Afyonkarahisar’da 11 bin 169, Emirdağ’da 478, Bolvadin’de bin 37, Sandıklı’da bin 126, Dinar’da 993, Yabancı Dil Testine (YDT) ise Afyonkarahisar’da 994, Emirdağ’da 30, Bolvadin’de 90, Sandıklı’da 75, Dinar’da 68 aday sınava girecek.

Editör: Ayben Horzum