VALİ YİĞİTBAŞI’NIN TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 179. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Kurulduğu günden bu yana hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygıyı ilke edinen ve ülkemizin her köşesinde gece gündüz demeden fedakârca görev yaparak milletimiz için her zaman huzur ve güven temin eden Türk Polis Teşkilatımızın Polis Haftası’nı kutluyorum. Terörle ve örgütlü suçlarla mücadele başta olmak üzere, üstlendiği tüm görevlerde biziYgururlandıran, büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın her bir neferine şükranlarımı sunuyor, muhabbetle selamlıyorum.

Ülkemizin içeride ve dışarıda huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin en önemli vazifesidir. Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvî görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Bu ağır yükü omuzlayan Türk Polis Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

ÜSTÜN VE YILMAZASLAN, "PROJEMİZDE SONA YAKLAŞIYORUZ" ÜSTÜN VE YILMAZASLAN, "PROJEMİZDE SONA YAKLAŞIYORUZ"

Emniyet Teşkilatımızda görev yapan her bir polisimizin Polis Haftası'nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyorum. Görevleri başında şehit düşen polislerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize başarılar diliyorum.