VALİ YİĞİTBAŞI DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kente taşınan depremzede aileleri ziyaret etti.

Yiğitbaşı, depremler sonrası Afyonkarahisar'a yerleşen Osmaniye'den Ali Fuat Ercan ile Şanlıurfa'dan Yusuf Sevilmiş'in aileleriyle birlikte kaldıkları evlerine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerin ardından Yiğitbaşı, AA muhabirine, asrın felaketi olarak nitelendirilen geçen yılki 6 Şubat depremlerinde çok sayıda can kayıplarıyla ülkenin büyük bir acı yaşadığını söyledi.

Devlet ve milletin bu yaraları sarmak için seferber olduğunu dile getiren Yiğitbaşı, şöyle konuştu:

"Afyonkarahisar'ımızda her zaman depremzede vatandaşlarımızın yanında olduğunu göstermiştir. Onları unutmadık, her an ihtiyaçları için buradayız. Bölgede de hemşerilerimizin yardımları ve hayırseverlerimizin destekleri oldu. Kurumlarımız da çadır ve konteyner kentlerin oluşturulmasında, altyapı ve hasar tespit çalışmalarında el birliyle çalıştılar. Bağışlarla Hatay'ın İskenderun ilçesinde 12 derslikli okulumuz yapılıyor. Kırıkhan ilçesine de Kadınana Çarşısı kurduk."

- "Depremzede Sevilmiş'le İskenderun'da karşılaştık"

ÇİN’DE DÜZENLENEN DOSTLUK ŞEHİRLERİ KONFERANSINA ÇAY İLÇESİ DAVET EDİLDİ ÇİN’DE DÜZENLENEN DOSTLUK ŞEHİRLERİ KONFERANSINA ÇAY İLÇESİ DAVET EDİLDİ

Yiğitbaşı, depremzede Yusuf Sevilmiş'in Afyonkarahisar'da belediyeye kamyon şoförü olarak işe girmesi sonrası Koordinatör Vali olarak görev yaptığı Hatay'ın İskenderun ilçesinde konteyner kentin altyapı çalışmalarında karşılaştıklarını anlattı.

Depremzede Sevilmiş'i orada görünce duygulandıklarını anımsatan Yiğitbaşı, "Onun depremzede olup gidip tekrar deprem bölgesinde çalışması bizi çok etkilemişti. O günden beri birbirimizi biliyor ve görüşüyoruz. Bugün de ailemizle birlikteyiz. İnşallah milletçe bir daha böyle acılar yaşamayız. Ancak bu acılarda da millet ve devlet olarak birbirimize kenetlenmenin ve bir olmanın ne kadar kıymetli olduğunu tekrar görmüş olduk."dedi.