ULUÇAY’DAN KÖKSAL’A, “UMARIM YALANLARINIZIN VE İFTİRALARINIZIN DEVAMI GELMEZ.”

AK Parti Afyonkarahisar önceki dönem il başkanı ve belediye başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay bir basın açıklaması yaptı.

Uluçay açıklamasında:

Kıymetli hemşehrilerim;

Öncelikle31 Mart 2024 yerel seçimlerimizin Afyonkarahisarımıza, tüm ilçelerimize, beldelerimize ve muhtarlarımıza tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum. 31 Mart akşamında yaptığım basın açıklamasında da söylediğim gibi Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz bizi 20 yıldır en yüksek oy oranıyla seçtiler son seçimde de tercihlerini farklı yönde kullandılar. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin tercihi her zaman başımızın üstündedir. Biz eksiklerimizi tespit ederek düzeltmek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Göreve gelen tüm belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi, İl Genel Meclis Başkanımız Mehmet Siper ve İl Genel Meclis üyelerimizi tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.

Tüm seçimlerimizde olduğu gibi zor bir seçim süreci geçirdik, Cumhur İttifakı olarak büyük bir çoğunluğu alarak vatandaşlarımıza bir kez daha hizmet etmeye talip olduğumuzu gösterdik.

Ben bu vesileyle gecemizi gündüzümüze katarak çalıştığımız seçimlerimizde yaklaşık 80 gün boyunca çalışan başta ana kademe olmak üzere, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, milletvekillerimize, Merkez İlçe ve tüm ilçelerimizin teşkilatlarına, sandık görevlilerimize, canı gönülden teşekkür ediyorum.

Afyonkarahisarlı vatandaşlarımız biz siyasetçileri seçerken bizler hergün kavga edelim şehri gerelim vatandaşlarımızı mutsuz edelim şehrimizin tanıtımını olumsuz anlamda yapalım diye seçmiyor. Hizmet gelsin, yatırım gelsin, şehrimizin tanıtımı mutlu huzurlu ve gelişen bir şehir olarak yapılsın istiyor. Atalarımızın bir sözü vardır “Kavgalı eve kız vermezler” diye. Şehrimizi tanıtırken kavgacı olarak tanıtırsak kimse ne gezmek için gelir nede yatırım yapar. Bende 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ak Parti Afyonkarahisar belediye başkan adayı olarak sırf muhalefet yapmak için gerginlik yapma taraftarı değilim ve hiçbir zaman kavgayla, iftirayla bir yere varılamayacağını çok iyi biliyorum. Ancak görüyorum ki Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal hanım göreve geldiğinden beri şehrimizin tanıtımını olumsuz anlamda yapmak adına açıklamalar yapıyor ve başta verdiği sözleri ilk günden unutarak başta belediye personeli olmak üzere şehrin huzurunu bozma yolunda çalışmalar yapıyor. 

Ak parti belediyelerini karalamak için ilk günden borç, bankamatik memuru, makam odasında böcek kamera gibi konuları gündeme getirerek algı oluşturulmaya çalışıyor.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir en küçük bir hata varsa devletin Savcılarına, emniyet ve jandarma teşkilatlarına resmi olarak başvuru yapılır ve hatası olan varsa cezasını da çeker. Aldığımız bilgilere göre henüz resmi olarak açıklanmasa da Böcek kamerayla ilgili yapılan savcılık ve emniyet incelemesinde herhangi bir kameraya rastlanmadığı ve tarafınızdan da bir delil sunulamadığı görülmüştür.  Ak Parti teşkilatı ve Ak Parti milletvekilleri kendi belediye başkanını böcek kamerayla izledi yalanınız da burada ortaya çıkmış oldu. Hem teşkilatlarımıza hem de Milletvekillerimize en önemlisi Afyonkarahisar’lı vatandaşlarımıza özür borcunuz olduğunu belirtmek istiyorum ve en kısa sürede açıklama yapmanızı bekliyorum.

Belediye başkanlığı gibi makamların adının bu tür olaylarla anılarak gelecek nesillerimizin aklında olumsuz imaj oluşturduğunuz için de tarih sizi hiçbir zaman affetmeyecek bunu da belirtmek istiyorum. Umarım yalanlarınızın ve iftiralarınızın devamı gelmez. Biran evvel vatandaşımızın beklediği hizmetleri yapmak için çalışma yaparsınız.

Ben adaylık sürecinde mevcut belediye bizim partimizin belediyesi olmasına rağmen göreve gelir gelmez geçmiş dönemleri savcılık, maliye müfettişleri ve Sayıştay aracılığıyla denetleteceğimi ayrıca kendi görev süresinde de her yıl denetim yaptıracağımı ve raporları kamuoyuyla paylaşacağım varsa yanlış herkesin şeffaf bir şekilde bilmesi gerektiğini söylemiştim. Çünkü bir hata varsa bu hatanın nasıl olsa ahirette karşıma çıkacağını biliyorum ve vatandaşlarımızın da bilmesinin gerektiğini düşünüyorum.

Mevcut belediye başkanı Burcu Hanım da denetim yaptırdığını söylüyor ancak devletin resmi kurumları tarafından yapılmayan bir denetimin inandırıcılığı da, güvenilirliği de tartışılır. Ücretini Belediye başkanının ödediği bir denetim üzerinden Ak Parti belediyelerini suçlamak hiçbir vicdana sığmaz. Sadece anne sözü verip de ilk haftalardan ekmeğiyle oynadığı personellere yapılanların üstünü örtmekten başka bir şey değildir.  Bağımsız Denetçileri itham altında bırakmak istemiyorum  resmi ise zaten savcılık ve ilgili kurumlarla birlikte hareket edilir ancak böcek olayında olduğu gibi yetkisi olmayan bir kişinin böcek buldum diyerek ithamda bulunması ve hiçbir delil sunulamamasında olduğu gibi bir denetim, araştırma ve inceleme yapılacaksa devletin resmi kurumları yetkili kişiler yapmalıdır. 

PAT-PAT KAZASI 2 ÖLÜ PAT-PAT KAZASI 2 ÖLÜ

 Belediye başkanı seçilerek göreve gelmesinin akabinde şehrimize önemli kazanımlar sağlayan önceki dönem Belediye Başkanımıza  ekipleri ile birlikte yaptığı hizmetler elbette takdire şayandır ancak biz buna rağmen denetim güvene mani değildir anlayışıyla vatandaşlarımızın aklında en küçük bir soru işareti kalmaması için ilgili kurumlardan müfettiş görevlendirilmesini ve belediyemizi bütün detaylarına kadar denetlenmesini talep edeceğimizi her platformda dile getirdim. Bizler Ak Parti Teşkilatları ve milletvekilimiz ile birlikteAfyonkarahisar’ın menfaatine olan bütün işlerde belediye başkanlarımızın arkasında durduk, bundan sonra da duracağız. Ancak söz konusu Belediye Başkanı AK Parti’den de olsa yapılan her türlü işlemin hukuka uygun olması ve vatandaşlarımızın aklına en küçük bir soru işareti gelmemesi için ihale yolu ile yapılmayan tüm yatırım ve alımlarınkarşısında olduk ve olacağız. Hiçbir zaman personel alımlarına ve personel yönetimine müdahale edilmesini uygun bulmadık. Ancak personellere mobing uygulanmasının doğru olmadığı savunduk ve üst yönetimlerimize bu durumu aktardık. Aday belirleme sürecinde de bu durumlar etkili olduğunu biliyoruz. Bizimde eksiklerimizin olduğunu biliyoruz ancak hukuksuz ve usulsüz her işlemin karşısında olduk ve olacağız. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin aklında en küçük bir soru işareti kalmayıncaya kadar da takipçisi olacağız. Ve mevcut belediye başkanı Burcu Hanımdan da resmi denetim yaptırılmasını ve suçlular varsa cezasını çekmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ancak belgesiz, kulaktan dolma bilgiler ile siyaset yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz.

İyi Parti Afyonda Dükkanı mı kapattı?

Her konuyu gündeme getiren en ayrıntısına kadar her türlü detaya girerek yüksek sesle konuşan İYİ Parti’nin İl Başkanı ve milletvekiline buradan bir çift sözümüz olacak; 11 ay önce yapılan seçimlerde önemli bir oy oranına sahip olan İYİ Parti bu seçimlerde binasına kilit mi vurdu da bunca işçi kıyımına ve sürgüne sesi çıkmıyor? İYİ Parti resmiyette bir parti ama gayriresmi olarak yerel seçimlerde olduğu gibi oylarıyla birlikte CHP’ye mi kendisini teslim etti?

Bu yapılanların 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı adayınız olan, kendisinin milliyetçi duruşundan en küçük şüphemin olmadığı Alper Yağcı beye karşı haksızlık olduğunu ve sahip çıkılmadığını düşünüyorum. Dilerim yolu açık olur.

 İlçelerde Belediye Başkanı Adaylık Belirleme Süreci

Gündemde yer alan haberlere cevap vermek adına dönemin il başkanı olarak kısa da olsa açıklama ihtiyacı duydum. 31 Mart yerel seçimlerinde genel merkezimiz tarafından beldeler de dahil olmak üzere ilçelerde özellikle aday adayı 1 den fazla olan yerlerde en az 3 defa anket yapılmış, araştırma yapılmış ve teşkilatların ve milletvekillerin düşüncesi alınarak karar verilmiştir. İl başkanlığı ve Milletvekillerimiz tarafından tam mutabakata varılmayan hiçbir ilçe belediye başkanı yoktur. Cumhur ittifakı olarak ortak aday belirlenen ilçelerde ise Cumhur ittifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi ile mutabakata varılarak adaylar belirlenmiştir. Ak Parti kurumsal bir yapısı olan bir partidir. Bu konuda yanlış algılara itibar edilmemesini rica ediyorum.