ŞEMSETTİN’İN ROMANYALI KONUKLARI

Afyon’un köklü okullarından Şemsettin Karahisari Ortaokulu ile Romanya’nın Galati şehrinin Constantin Gh. Marinescu ortaokulundan misafirleri vardı. Öğrenci değişim programı kapsamında 2 öğretmen ve 6 öğrenci Afyon’a gelerek eşleştiği öğrencilerin evlerinde bir hafta boyunca misafir olacak.

Romanyalı iki öğretmen Hujanu Ana Viorica, Coresci Julia ile 6 öğrenci Karla Scutariu, Maria Tecucianu, Ciprian Bodea, Yanis Ivanciu, Ianis Radut, Antonio Roşca Şemsettin Karahisari Ortaokulu öğrencileri Perinaz Kaynak, Şükrü Enes Diyar, Edis Mazi, Alparslan Fidan, Eylül Topal ve Berat Çetin ile eşleşti.  Bir hafta boyunca Türk kültürü ve geleneklerini öğrenen çocuklar Afyon’un tarihi ve turistik yerlerini gezerek şehri tanıyorlar.

23 Nisan kutlamalarına da katılan öğrencileri okulda misafir eden Okul Müdürü İbrahim Diyar, “Şehrimizde misafir ettiğimiz Romanyalı öğretmen ve öğrencilerimize Türk eğitimi ve geleneklerimizi, yemeklerimizi tanıtıyoruz. Misafir öğrencilerimiz kendi öğrencilerimizin evlerinde misafir ediliyor. Gelecek ay ise bizim 6 öğrencimiz ve öğretmenlerimiz bir haftalığına Romanya’ya gidecek. Bizim öğrencilerimizde başka bir ülke ve kültürü öğrenecekler” diye konuştu.

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR

Öğrenci değişim programı kapsamında Afyon’a gelen Romanyalı öğrenciler bir hafta boyunca Afyonlu öğrencilerin evinde kalırken aynı zamanda her gün şehrin önemli tarihi ve turistik yerlerini geziyorlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına da katılan Romanyalı öğrenciler için Cafelife’da hoş geldin kutlaması yapıldı. Afyon’u çok beğendiklerini söyleyen Romanyalı öğretmenler her yıl farklı öğrenci gurupları ile yine geleceklerini söylediler.