ŞEHİT BABASI DUALARLA UĞURLANDI

Afyonkarahisar’da sevilen ve sayılan bir isim olan Şehit Mete Saraç’ın babası Mehmet Saraç, yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybetti.

1993 yılında Van Çatak Kırsalında Silâhlı Çatışma sonucu Şehit olan Afyonkarahisar Merkez Nüfusuna kayıtlı Şehit Uzm.J.Çvş. Mete Saraç'ın  Babası Mehmet Saraç, tedavi gördüğü AFSÜ Araştırma Hastanesinde yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayata gözlerini yumdu.

Şehit babası için ilimiz paşa camisinde cenaze töreni düzenlendi.

BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİNE BÜYÜK RAĞBET BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİNE BÜYÜK RAĞBET

Cenaze töreni ve namazına  Garnizon Komutanı Vekili P.Kd.Alb. Ahmet Özdemir, İl Jandarma Komutan  Yardımcısı J.Alb. Akif Yorulmaz, Önceki Dönem Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Erdoğan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı, Asker ve Sivil vatandaşlar ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit babası Mehmet Saraç, dualarla ebediyete uğurlandı.

1993 yılında Van Çatak kırsalında gerçekleşen silahlı çatışmada şehit olan kahraman askerin babası, Afyonkarahisar halkı tarafından sevilip sayılan bir kişi olarak biliniyordu.