SANDIKLI MYO’DA OTEL VE İNSAN HAKLARI SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

SANDIKLI BELEDİYE BAŞKANI MEZUNİYET TÖRENİNDE GENÇLERLE BULUŞTU SANDIKLI BELEDİYE BAŞKANI MEZUNİYET TÖRENİNDE GENÇLERLE BULUŞTU

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Meslek Yüksekokulu (MYO) Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü tarafından “Otel ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Güncel Konular” temalı söyleşi düzenlendi.

Sandıklı MYO Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye; Sandıklı MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Orhan Özdemir, Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Kutlay Orhan, Hüdai Kaplıcaları Termal Otel Genel Müdürü Fatih Akkoyun ile birlikte akademik personel ve öğrenciler katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Emren, Sandıklı’nın sağlık turizmi açısından Türkiye’nin önde gelen destinasyon alanlarından biri olduğunu belirtti. Emren, “Meslek Yüksekokulumuzda bölüm olarak otellerimize nitelikli personel kazandırma çabası içerisindeyiz. Sağlık turizmi açısından otellerimizin de okulumuza büyük destekleri var. Bugün de misafirlerimiz gerek staj ve gerekse uygulama eğitimleri üzerine bilgiler verecek. Etkinliğin öğrencilerimiz açısından önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi. Programda öğrencilere Hüdai Kaplıcaları Termal Otel Genel Müdürü Fatih Akkoyun, otel yönetimi, pazarlama, liderlik, yöneticilik konularında bilgiler verdi. İnsan kaynakları sorumlusu Esra Demirtaş ise motivasyon, işe alım süreci, ücretlendirme ve iş hukuku konularını anlattı. Program, Öğretim Görevlisi Orhan Özdemir’in katılımcılara teşekkür belgesi takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Editör: Ayben Horzum