REKTÖR KARAKAŞ BAŞKANLIĞINDA BAP TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ)Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonunun 2024 yılı ilk toplantısı AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın başkanlığında BAP Toplantı Salonunda yapıldı.

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, BAP Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Yalçın ve 11 üyenin katıldığı toplantıda; 2024 yılında ilana çıkılacak proje türleri ile proje bütçeleri görüşüldü.

2023 yılında BAP 94 proje destekledi

Gerçekleşen toplantıda Rektör Prof. Dr. Karakaş, AKÜ’nün kaynaklarını verimli bir şekilde kullanarak, nitelikli araştırma projelerini ve akademik üretimi desteklemeye devam ettiklerini belirtti. Karakaş, “Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından 2023 yılında 73’ü yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam 94 proje desteklenmiştir. BAP lisansüstü tez projeleri ile öğrencilerimizin akademik gelişimlerine de katkı sağlanmaktadır. Üniversitemiz akademik personeli, bu yıl da yapacağı araştırmalar, görev aldıkları projeler ve yapacağı yayınlar ile hem bilimsel gelişmeye hem de ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına katkı sağlamaya devam edecektir” şeklinde konuştu.