ÖMER DAYI’DAN KÖKSAL’A: “DİKTİĞİMİZ AĞAÇLARI SULAYAMAZ”

AK Parti’nin aday tanıtım toplantısında konuşan İl Başkan Vekili Ömer Dayı, isim vermeden CHP’nin adayı Burcu Köksal’a gönderme yaparak, “Bol keseden vaat veriyorlar şu kadar maaş vereceğiz diye bırakın bunları bunlar maaşları ödeyemezler. Bırakın hizmeti diktiğimiz ağaçları sulayamazlar” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Aday Tanıtım Töreni başladı. Törende ilk olarak konuşan İl Başkan Vekili Ömer Dayı, özetle şunları söyledi:

-Yüzde 67,84 destek verdiniz

2023 Mayıs’ta bir genel seçim yapıldı. Milletvekili seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimi bildiğiniz gibi bu seçim dünyada en önemli seçimler arasında gösterildi. Hatta en önemlisi dendi. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında yüz yılın seçimi olarak adlandırıldı. İşte böyle bir seçimde Afyonkarahisar olarak ilçeler kasabalar köyler olarak yüzde 67,84 gibi bir  destekle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdik. Bu destek dolayı tekrar teşekkür ediyoruz.

- Afyonkarahisar siyasi tarihi en kalabalık mitingini yaptık

Afyonkarahisar’da bu sonucun alınması için sizler, teşkilatlarımızın adeta destansı bir mücadele verdiniz. Bu süreçte Afyonkarahisar siyasi tarihinin en kalabalık mitingini yapacağız dedik ve 55 bin kişilik devasa bir miting yaptık. Afyonkarahisar siyasi tarihi en kalabalık mitingini yaptık. Bunu siz teşkilatlarımız ile gençlik kollarımız, kadın kollarımız ve belediye başkan adayımız olan Hüseyin Ceylan Uluçay ile yaptık.

- Her seçim sadece seçim değildir

Kardeşlerim yeni bir yola çıkıyoruz. Yine destansı bir mücadele vererek çalışma yapacağız. Türkiye’de her seçim önemlidir. Yerel olsun genel olsun  Cumhurbaşkanlığı olsun. Her seçim sadece seçim değildir. Seçim sonuçları başka anlamlar ifade eder. Bizler teşkilatlar olarak bunun anlamını çok iyi biliyoruz. Sadece yerel seçimin ötesinde bölgemizde Türk dünyasında İslam dünyasında Gazze’de, Karabağ’da, Bosna Hersek’ten, Kudüs’e Semerkant’tan, Kerkük’e ne anlam ifade ettiğini biliyoruz.

-Seçim akşamı zaferi dünya mazlumları kutlayacak

Biz yine biliyoruz ki o gün akşam seçim zaferini dünya mazlumlarının kutlayacağını, şükür secdesi yapacaklarını sokaklarda koşacaklarını biliyoruz. AK Parti 21 yıldır Türkiye’yi baştan sona temel alt yapı yatırımları ile donattı. Eğitim kurumları, sağlık kurumaları, ulaşım hizmetleri, hızlı trenler, savunma sanayi yatırımları Kardeşlerim, bu hizmetleri yapan AK Parti sadece bir siyasi parti değildir.

-Osmanlı İmparatorluğu’nun dirilen ruhuna öncülük eden bir siyasi hareketiz

AK Parti zamanın süper gücü olan, sınırları içerisinde 22 yeni devlet kurulan kutlu devletimiz Osmanlı İmparatorluğu’nun dirilen ruhuna öncülük eden büyük bir siyasi harekettir. Son iki yüzyılda milletimizin tarihi yürüyüşünde hatta geri çekilişinde sorunlara karşı mücadele veren diriliş bayrağını taşıyan fikir adamları siyasi liderler ve hareketler olmuştur. Ama hiçbirisi Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 20 yılda yaptıklarını yapamamıştır. Cumhurbaşkanımız devletle milleti buluşturmuştur. Askeri ve sivil vesayete son vermiştir. Tek partinin faşizan uygulamalarını tarihin çöp sepetine atmıştır.

- Yerel seçim anlayışının artık değiştiğini ilan etti

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı seçim beyannamemizde zamanın ruhuna uygun olarak yerel seçim anlayışının artık değiştiğini ilan etti. Bundan sonra yerel yönetimlerde artık belediyeciliğin önünü sadece fiziki değil projeler değil, sosyal projeler kültürel projeler, katılımcı ve yenilikçi yaklaşımlar hizmet belediyeciliği gençleri, kadınları, yaşlıları, engellileri önceleyen yönetim anlayışı.

-CHP hizip savaşlarında

Algı ve sosyal medya belediyeciliği değil. Şov belediyeciliği ajans belediyeciliği değil. Gerçek belediyecilik anlayışı AK Parti’nin bu anlayışı karşısında muhalefetin haline bakıyoruz. CHP’de her seçim dönemi hizip savaşlarına şahit oluyoruz. Bu defada bu hiziplere belediye hiziplerini eklediler. Gittikçe çoğalıyor bu hizipler. Hizmet kaygıları yok. Sen ben iktidar savaşları var. CHP’nin bu anlayışına karşı mücadele verirken bir de CHP tek parti faşizan zihniyetinin zaman zaman hortladığını otobüslerde, metrolardan saldırılanlara karşı mücadele veriyoruz. Evet biz teşkilatlar olarak bunlara karşı siyaseti sokakta yapacağız. Seçimi sandıkta kazanacağız.

CHP’li Burcu Köksal’dan flaş açıklamalar: Trafik, Kentsel Dönüşüm, emeklilere verilecek destekler, belediye çalışanları

CHP’li Burcu Köksal’dan flaş açıklamalar: Trafik, Kentsel Dönüşüm, emeklilere verilecek destekler, belediye çalışanları

-37 bin işçiyi işinden ettiler

Sandıksa sandık, sokaksa sokak her yerde var olacağız.  Bir hususa daha değinmek istiyorum. Bu CHP zihniyeti namus sözü vermelerini rağmen İstanbul’da 37 bin işçiyi işinden ederek 53 bin yandaş militanları işe aldılar. Ankara’da Bolu’da Adana’da da aynı şeyi yaptılar.

-CHP’nin eline fırsat geçse diktiğimiz fidanları sulayamazlar

Bunların eline fırsat geçerse aynı şeyi her yerde yaparlar. Afyonkarahisar’da da Uşak’ta da Denizli’de de. Bol keseden vaat veriyorlar şu kadar maaş vereceğiz diye bırakın bunları bunlar maaşları ödeyemezler. Bırakın hizmeti diktiğimiz ağaçları sulayamazlar. Veysel Hocamın Afyonkarahisar içerisine dışarısına onbinlerce diktiği ağaçların sulamasını bakımını yapamazlar. Sayın milletvekillerimiz huzurlarınızda söylüyorum; Uluçay Başkanımızın projelerine destek olmak için bakanlıklara çalışmalarına başladılar. Kendilerine bütün vekillerimize huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

CHP, Afyon’da ayılma bayılma sahneleri ile tiyatro sergiliyor

CHP ise ne yapıyor? Afyonkarahisar’daki kongrelerinde hizip savaşı yapıyor. Ayılma bayılma sahneleriyle tiyatro sergiliyorlar. Seçim günü 31 Mart’a gelmeyene gideceğiz. Her eve her iş yerine uğrayacağız. Kararsızları ikna edeceğiz. Kimseyi unutmayacağız. Seçim gününe kadar her anı değerlendireceğiz. Sokakta da çarşıda da siyaseti en iyi yapacağız. Sandıkta da seçimi kazanacağız. Teşkilatımız sahaya çıktığında karşısında hiçbir muhalefet duramaz.31 Mart seçimlerin de Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız ve kararlıyız. Afyonkarahisar’ımız ve şehirlerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Hizmetleri için Sayın Başkanımız Mehmet Zeybek Bey’e ayrıca teşekkürler sunuyoruz.