KÜÇÜKKURT, “YENİ İSTİHDAM SAHALARI OLUŞTURACAĞIZ”

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, kentte iş gücü konusunda ciddi eksiklikler olduğunu belirterek, “Merkezi hükümet, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları gibi tüm dinamikleri harekete geçirerek aralarında koordinasyonu belediye vasıtasıyla sağlayarak yeni üretim alanları, istihdam kapıları oluşturacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, beraberindeki partililerle birlikte, 2. Küçük Sanayi Sitesi esnafını, Afyonkarahisar Karaçay Balkar Kafkas Kültür Derneği ile Akarçay Gold Sitesi sakinlerini ziyaret etti.

BELEDİYE İSTİHDAM KAPISI DEĞİL, İSTİHDAM ARAYICISI OLMALIDIR

Gittiği her yerde vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “İş gücü konusunda ciddi eksiklikler olduğunun farkındayız. Vasıflı eleman ihtiyacının karşılanabilmesi için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olacağız. Yurt dışı eğitim programları dahil olmak üzere her türlü çalışmayı destekleyeceğiz. Tüm imkanları ve tüm fonları kullanarak merkezi hükümet, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları gibi tüm dinamikleri harekete geçirerek aralarında koordinasyonu belediye vasıtasıyla sağlayarak yeni üretim alanları, istihdam kapıları oluşturacağız. Çünkü belediye istihdam kapısı değil, istihdam arayıcısı olmalıdır. Belediye Başkanı aracı bir gerçekleştirici olarak tüm fonları ve argümanları kullanarak yeni istihdam sahaları oluşturma amacıyla sivil toplum kuruluşları, sanayi ve ticaret odaları, meslek örgütleri ve iş insanları ile uyumlu çalışmalıdır." diye konuştu.

AFYONLU HİZMETE KOLAYCA ULAŞACAK

Her geçen gün nüfusu artan yüzölçümü genişleyen Afyonkarahisar'da belediye hizmetlerinin tek bir noktadan verilmesinin sıkıntılar oluşturduğunu dile getiren Başkan Adayı Küçükkurt, “Afyon'lu hizmetin peşinden koşan değil, hizmete kolayca ulaşan olmalıdır. Şehrin muhtelif bölgelerinde hizmet erişim noktaları kuracağız. Rutin belediyecilik hizmetleri semtlerde verilecek. Bu noktalarda halk ekmek satış hizmeti, Zabıta noktası, ATM su ve fatura tahsil merkezi, Sosyal Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi gibi birimler hizmet verecek. Yine önem verdiğimiz çalışmalarımızdan bir tanesi de Kent Konaklarıdır. Mahallelerimizdeki sosyal etkinlik alanlarının azlığı büyük bir eksikliktir. Belediyeye ait taşınmazlar üzerinde tüm hemşerilerimize hizmet verecek sosyal donatılar kurulacak. Kent Konakları adını verdiğimizi bu tesislerde emeklilerimizin buluşma mekanları, çocuk eğitim atölyeleri, gündüz bakımevleri, oyun ve spor alanları, meslek ve hobi atölyeleri, kadınlara yönelik eğitim salonları yer alacak. Gençler için okuma ve internet alanları oluşturulacak." ifadelerini kullandı.