KÖYLERE ULAŞIM DAHA KOLAY OLACAK

BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ” BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Yatırım programında yer alan Hocalar ilçesi Çalca Grup Yolunda 13,5 km yolda devam eden sıcak asfalt çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Afyonkarahisar’da ulaşımda fiziki şartların iyileştirilmesi, vatandaşlara daha güvenli bir ulaşım imkânı sağlanabilmesi amacıyla Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin çalışmaları hızla devam ediyor.

- Köylere ulaşım daha kolay olacak

Bu kapsamda Hocalar ilçesinde yapımı devam eden sıcak asfalt çalışması ile Hocalar ilçe merkezi ile Akçadere, Kozluca, Çalca, Yağcı ve Uluköy köyleri artık daha ulaşılabilir olacak.

Bölgenin ilk sıcak asfalt çalışması olacak olan ve genişletme çalışmaları tamamlanan yolda ayrıca Çalca köyü kesiminde 1,3 km çevre yolu da inşa edilerek yol köy dışına taşındı. Toplamda 13.5 km olarak sıcak asfalt çalışması yapılacak olan yolda, 10,5 km’lik çalışma tamamlandı. Yolun tamamlanması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Editör: Ayben Horzum