“GAZZE İÇİN SESİMİZİ YÜKSELTMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

“MAZLUM MİLLETLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ” “MAZLUM MİLLETLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Sessiz Hekim Yürüyüşü’nün 28’inci haftasında tıp öğrencileri ve sağlık camiası mensupları Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Camiinden Zafer Meydanına kadar yürüdü. Yürüyüş sonunda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi 2’inci sınıf öğrencisi Furkan Altıntaş, açıklama yaptı.
“BIKMADAN USANMADAN GAZZE İÇİN SESİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ”
Furkan Altıntaş, canlarıyla, kanlarıyla vatanlarında kalmanın bedelini ödeyen, öldürülmek pahasına mesleklerinden vazgeçmeyen Gazze’nin onurlu hekim ve sağlık çalışanlarını, zülme sessiz kalmayan, gücü yettiğince zalimin karşısına dikilen vicdanlı insanları selamlayarak konuşmasına başladı. Altıntaş, “Türkiye’de ki hekimler ve sağlık çalışanları olarak Sessiz Yürüyüşümüzün 28. haftasında bıkmadan, usanmadan Gazze için sesimizi yükseltmeye devam ettiğimizi ve edeceğimizi belirtmek istiyoruz.
“ULUSLARARASI ALANDA HALA BİR YAPTIRIM UYGULANMADI”
Furkan Altıntaş, yaklaşık bir asırdır işgalci Siyonist sözde devlet İsrail’in, Filistin’de sistematik bir şekilde katliamlar yaparak, insanları yurtlarından zorla sürgün ederek mal varlıklarına el koyduklarını belirtti. Altıntaş, “Son olarak 7 Ekim’den itibaren süren saldırılarda ise yaklaşık 40 bin kişi şehit oldu ve 100 bine yakın kişi ise yaralandı, 20 bine yakın çocuk ise yetim kaldı. İşgalci İsrail’in Gazze’de bulunan hastanelere yönelik saldırıları katliamlara dönüşmüş, ancak söz konusu saldırılara uluslararası alanda henüz bir yaptırım uygulanmamıştır. Saldırılardan önce Gazze’de yaklaşık 35 hastane bulunmakta iken şu anda Gazze’nin kuzeyindeki hastanelerin tamamı ve güneyindeki hastanelerin çoğu sağlık hizmeti veremez durumda. Bugünlerde Gazze’de ayakta kalan ve hala çalışmaya devam eden yalnızca 3-4 hastane mevcut. Bunların da sadece 2’sinde aktif olarak ameliyat yapılabilmektedir. Yaptığı katliamdan en ufak bir ders almayan terör devleti, kana susamışçasına Refah’ta, yeryüzünde en büyük insan yoğunluğu olan o küçücük alanda kara operasyonuna devam etmekte, yapılan uyarılara kulak asmamaktadır. Gazze’deki durum, tam anlamıyla bir soykırımın acımasız yüzünü gösteriyor. İsrail, Gazze’yi bir toplama kampına dönüştürmüş durumda. Maalesef güvenli bir sığınak kalmamıştır. Bu vahşete sessiz kalmak, insanlığın vicdanını ayaklar altına almak demektir.” diye konuştu.
“ZALİMLERLE HESAPLAŞMA GÜNÜ YAKIN”
“Gittikçe zulmü artan işgalci İsrail’e diyoruz ki; zalimin sonu yaklaştıkça zulmü artar ve daha da azgınlaşır.” diyen Altıntaş, “Senin de sonun yaklaştı, geçmişteki tüm zalimler gibi senin de tarihin kara sayfalarında adın geçecek ve lanetle anılacaksın. Bugün senin zulmüne susanlar, senin yanında olup yardımcın olanlar da ilerde utancından kaçacak delik arayacak ve yargılanmaktan kurtulamayacak. Ve hesap günü geldiğinde bebeklerin, masumların katledilmelerine sessiz kalanlarla hesaplaşacağız. Gazze’deki mazlumların göğü inleten çığlıklarına sağır kesilen, kör taklidi yapan dilsizlerle hesaplaşacağız. Elbet bugünler de tarih olacak. Biz Gazze’yi unutmadığımız, unutturmadığımızda; Eylem ile yüreğimizdeki ateşi diri tuttuğumuzda, zulmedenlerin hangi akıbete uğrayacaklarını haykırdığımızda, dua ile Allah’tan yardım, sabır ve metanet dilediğimizde, boykotu gevşetmediğimizde, alışkanlık haline getirdiğimizde sevinenler mazlumlar olacak.” şeklinde konuştu.
“GAZZE İNSANİ YARDIM BEKLİYOR”
Furkan Altıntaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına, devletlere, sağlık ve yardım organizasyonlarına sesleniyoruz: Gazze, insani yardım bekliyor. Bombalardan kurtulabilen bir avuç mazluma acilen insani yardım ulaştırılmalıdır. Yaralı ve hastalar bir an önce tahliye edilmelidir. Dünyanın dört bir tarafında aynı hassasiyeti paylaştığımız nice hekim ve sağlık çalışanları adına bizler; her türlü göreve hazır olduğumuzu tekrar dile getiriyoruz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz. Dünya yeni bir bahara gebeyken biz vicdanımızla, şuurumuzla, duamızla, eylemimizle Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Kanıksamayacağız, normalleştirmeyeceğiz. Sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız.”

Editör: Ayben Horzum