CEM KASAPOĞLU, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Belediye’de kadro çalışmalarını sürdürüyor. Belediye’de 2015 yılından bu yana çeşitli birim sorumluluklarını üstlenen Cem Kasapoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Kasapoğlu’nun sürdürdüğü Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne vekaleten Süleyman Kodal, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne vekaleten Nadide Demirbilek atandı.

PAT-PAT KAZASI 2 ÖLÜ PAT-PAT KAZASI 2 ÖLÜ

CEM KASAPOĞLU KİMDİR?

Afyonkarahisar’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamladı. Lisans Eğitimini, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini, Sakarya Üniversitesi (SBE) Mahalli İdareler ve Şehircilik Programında Büyükşehir Belediyelerinin Coğrafi Sınırları Üzerine Bir Araştırma: Kocaeli Örneği konulu çalışması ile tamamladı. İkinci Yüksek Lisansını, Yalova Üniversitesinde (SBE), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı, Sosyal Politika Bilim Dalında, Belediyelerde Sosyal Belediyecilik Uygulamaları, Kent Yoksulluğu ve İlişkisi tezi ile tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde Adalet Ön Lisans programını 2013 yılında, aynı üniversitede İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans programını ise 2023 yılında tamamladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) kuruluşunda 6 ay süre ile görev yaptı.

2009-2015 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde görev aldı. 2015 yılından bu yana Afyonkarahisar Belediyesi’nde; Mezarlıklar Birim Sorumlusu, Muhtarlık İşleri Müdürü, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü, İtfaiye Müdürü ve Kültür Sosyal İşler Müdürü olarak çalışmış olup; Hali hazırda Temizlik İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne de vekaleten bakmaktadır. Yerel yönetimler alanında bilimsel, mesleki mevzuat ve hakemli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Belediye Atlası (Belediyeci’nin Yol Haritası) isimli kitabı Orion Akademi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Av. Yasin Beşkardeşler ile birlikte yazdıkları, Belediye Encümeni İle İlgili Pratik Bilgiler (Sorularla Belediye Encümeni) isimli kitap ise KDY Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Sivil toplum kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olup, evli ve bir çocuk babasıdır.