BELEDİYEDE ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK?

Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında AK Partili Belediye Meclis Üyesi Bülent Eser, Afyonkarahisar Belediyesi’nde yapılan bazı atamalara CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in müdahalede bulunduğunu ve atamaları geri aldırdığını belirtti. Eser, sığınmacıların gitmesi fikrine katıldıklarını belirterek sığınmacıların dükkanlarının mühürlenme işlemine Belediye Başkanı’nın katılmasının doğru olmadığını aktardı. Eser’in Belediye’nin borçları konusunda ayrıntı istemesi üzerine Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, “İcra dosyalarını kucağımızda bulduk. Basketbol takımı konusunda icra geldi. Belediye olarak tehir-i icra istedik. Afyonkarahisar Belediyesi ile illiyet bağı kurmuşlar. Dolar bazında sözleşme imzalandığı için dolar arttıkça borçlarımız da artıyor. 2018 yılından bu yana Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne elektrik borcu ödenmemiş. Mart ayında icra takibi başlatılmış. Bu konuda da bir protokol hazırladık” dedi.

Eser’in “Belediye işçisinin maaşının 30 bin 400 TL olacağını açıklamıştınız” hatırlatması üzerine Köksal, “Borçlarınızı ödemekten sıra gelmedi. Yenilmiş, içilmiş fatura bize bırakılmış. Temmuz’dan itibaren Yüntaş işçilerimizin hesabına 30 bin 400 TL yatırılacak. Daimi işçilere de Haziran ayından itibaren hak ettikleri ücreti vereceğiz” diye konuştu.

Toplantının sonunda MHP’li Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Baykara söz alarak açık otoparkların ücretsiz hâle getirilmesinin trafikteki keşmekeşi daha da artıracağını, Trafik Komisyonu’nun konu hakkında önlem alması gerektiğini belirtti.

AK PARTİ AFYONKARAHİSAR TEŞKİLATINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR TEŞKİLATINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA

Editör: Ayben Horzum