BAŞKANIMIZ BURCU KÖKSAL BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

ÜSTÜN VE YILMAZASLAN, "PROJEMİZDE SONA YAKLAŞIYORUZ" ÜSTÜN VE YILMAZASLAN, "PROJEMİZDE SONA YAKLAŞIYORUZ"

Belediye Başkanı Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi’nin mali durumunu açıkladı. 3 Nisan 2024 Tarihi itibariyle Afyonkarahisar Belediyesi’nin 1 Milyar 574 milyon 884 bin 596 TL borcu olduğunu söyleyen Başkan Burcu Köksal, mevcut borç tablosunu Belediye binasına, şehrin muhtelif yerlerine ve billboardlara ilan ettiklerini söyledi.

Seçim öncesi halkımıza şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceklerine yönelik verdiği sözü hatırlatan Başkan Burcu Köksal, kredi borçları, kurum borçları, mal- hizmet ve yapım işlerinden kaynaklanan borçlar, icra borçları, YÜNTAŞ ve AFBELSAN şirketlerinin borçları, Belediyemiz aleyhine açılan davaların miktarları, devam eden işlerle ilgili kalan taahhüt tutarlarına kadar mali durumu detaylarıyla halkımızın bilgisine sundu. 
Yönetimi teslim aldığı gün itibariyle mevcut borç tablosunu kamuoyu ile paylaşan Başkan Burcu Köksal,  Afyonkarahisarlıların güveni ve sabrı ile her türlü zorluğu aşacaklarını kaydetti.

“BİZ BU YÜKSEK BORCU HALLEDER, BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZA DA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET EDERİZ”
Başkan “Belediyemizin mali durumunu mazbatayı aldığımız tarihten itibaren bağımsız denetçi tarafından tespit edilmesini istedik. Mevcut borç tablomuzu, gerek binamızın dışına gerek billboardlara gerekse şehrimiz muhtelif bölgelerine asarak şehrimize ilan ediyoruz
Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her türlü zorluğu aşacağımızı biliyoruz. Söz verdiğimiz giderlerimizi ve borçlarımızı azaltacak, fakirleşen değil, zenginleşen bir Afyonkarahisar inşa etmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Afyonkarahisar’ımızı daha yaşanır kılmak için gerekli yatırımların yapılmasına teşvik edeceğiz. Yemiş içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar. 
Biz bu yüksek borcu halleder, bütün vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz. Tekrar ve tekrar söylüyorum. Belediye’nin gelirlerini üç beş kişiye veya Suriyelilere değil, bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerime hizmet için harcayacağım. Bundan sonra bir kişinin, bir gurubun bir zümrenin menfaati değil, Belediyemizin, Afyonkarahisarımızın menfaatleri esas alınacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harcadığımız her kuruşun hesabını vererek, şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Her şey daha güzel daha yaşanılabilir bir Afyonkarahisar’ı hak ettiği noktaya getirmek için. İnancınız, güveniniz ve desteğiniz için bütün hemşehrilerime sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi