AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ TALEP ETTİ, İNDİRİM GELDİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan, üreticilerin taleplerini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya iletti. Kapalı sulama sistemi üzerinden metreküp bazında su kullanan üreticilerimize indirim geldi. Böylece tasarruf tedbirlerinin geri dönüşü üreticilere kazanç olarak yansıdı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan, üreticilerin taleplerini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya iletti.

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren dört birlik fiyatları geri çekti

Bu talepler sonrası Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren sulama birlikleri önceki gün Sulama Birliklerinden sorumlu DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ekici ile bir toplantı yaptı. Toplantıda, metreküp bazında kapalı sulama sistemi kullanan üreticilerimize indirim müjdesi verildi. Kapalı sulama sistemi kullanarak metreküpüne 2 TL ödeyen üreticilerimiz bundan böyle 25 kuruş indirim ile 1.75 TL’den kullanacaklar.

“Üreticilerimize hayırlı olsun”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan, “AK Parti’nin çiftçimize ve üreticilerimize verdiği destekler elbette yadsınamaz ancak tasarruf tedbirlerinin olduğu ülke genelinde üreticilerimize, daha önce Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ile yaptığımız görüşmelerde ilettiğimiz konulardan biri de kapalı sulama sistemi kullanarak metreküpüne 2 TL ödeyen üreticilerimiz için indirim konusuydu.

Önceki gün ilimizdeki Sulama Birliklerinden sorumlu DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ekici bununla ilgili bir toplantı yaparak su fiyatlarını metreküp başına 2 TL’den 25 kuruş indirim ile 1.75’e çekti. Tasarruf tedbirleri kapsamında kullanım dışı kalan bazı kalemlerin üreticilerimize ekonomik anlamda yansıması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Üreticilerimizin bütçesine katkı sağlayan bu indirimin hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.

PROTOKOL JANDARMA TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI PROTOKOL JANDARMA TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

Editör: Ayben Horzum